Газон

Газон

Якість вашого газону залежить від регулярного і грамотного догляду за ним.

До основних заходів догляду за газоном відносяться: систематичне добриво, стрижка, полив, боротьба з бур'янами, механічна обробка дернини, захист рослин від шкідників і хвороб.

Першу стрижку газону проводять при висоті травостою 10 см., зрізаючи його наполовину. Надалі стрижку газону рекомендують проводити один раз на тиждень або один раз на декаду на висоту 3 - 4 см. В середньому газон стрижеться 20 - 30 разів за сезон. Остання скошування газону виробляти 20 - 25 вересня (після заморозків не косити, висота повинна не перевищувати 5-6см, але не нижче 3 см). Скошену траву обов'язково приберіть з газону, залишені на газоні залишки трави викличуть або пожовтіння трав'яного покриву під купою, в гіршому випадку - повне знищення покриву.

Полив: У перший рік життя газону бажаний полив імітує спокійний дощ (дощування). Час поливу - ранній ранок або вечір (після 19 годин). Глибина промочування грунту - 15 см. Витрата води 15 - 20 літрів на 1 кв.м. У суху спекотну погоду, при повній відсутності дощів після посіву насіння газонних трав необхідний дуже рясний полив - земля повинна бути постійно волога.

Добриво: Часте скошування призводить до виснаження запасу поживних речовин у грунті. Перше внесення добрив - кінець квітня (коли включений полив), або перед дощем.

Можливі кілька варіантів підгодівлі.

  1. Спрощена схема підживлення: повне (комплексне) мінеральне добриво вноситься навесні і кілька підгодівель фосфорно-калійними добривами протягом сезону з розрахунку 20 - 30 г на кв. м. за підгодівлю.
  2. Існує спеціальне мінеральне добриво для газонів «Кеміра» - газонне »,« Флоровіт »та ін. Це комплексне добриво включає до свого складу три основні елементи живлення і набір мікроелементів. Бажано вносити це добриво після кожного третього покосу (норми внесення дивись на упаковці), супроводжуючи поливом. А для кращої перезимівлі в кінці літа, початок осені - потрібно внести калійно-фосфорне, осіннє добриво або «Кеміра-осінь».

На газоні неминуче з'являються бур'яни. Існує кілька методів боротьби з ними. Однорічні бур'яни не становлять серйозної загрози, тому що вони пропадають згодом частого скошування газону. Великі багаторічні бур'яни (жовтець, кульбаба, бодяга, подорожник та ін) краще викопувати з кореневою системою за допомогою ножа або совочка перед кожним скошуванням. Бур'яни з глибоко розташованої кореневою системою (кропива, осот, березка, та ін) краще знищувати за допомогою гербіцидів («Лантрел», «Ураган», «Раундап») безпосередньо виливаючи на бур'ян або, обприскуючи весь газон гербіцидом вибіркової дії («діален -супер »або« Лінтур ») - обробку проводять в тиху, несолнечную погоду; полив потрібно відключити на добу-дві.

Також необхідними заходами по догляду за газоном є скарифікація і аерація.

Скарифікація - це видалення сміття та сухої трави і листя граблями або аератором (на щастя, така функція у них є). Листя прибираються восени, суху траву вичісувати в кінці квітня (коли підсохне) і у вересні-жовтні.

Аерація - пророблення в дерні отворів для насичення грунту киснем - це можна зробити аератором або вилами. Аерацію краще проводити у весняний період - квітень місяць, повторити у вересні.


<< Назад