Догляд за деревами і чагарниками

Догляд за деревами і чагарниками

Обрізка - одне з основних заходів у вашому саду, яке потрібно проводити щороку в різний час вегетаційного періоду.

Ось деякі види обрізки, які рекомендується проводити:

  1. Формує обрізка в основному застосовується на молодих рослинах плодових і декоративних дерев і на чагарниках (лютий - березень).
  2. Санітарна обрізка - видалення поламаних, підмерзлих і старих гілок (лютий - березень і за необхідності).
  3. Вирізка порослі та пагонів на штамбі. Прикореневу поросль треба видаляти у щеплених рослин (декоративні форми дерев і чагарників, яблуні, груші та ін), інакше підщепа може повністю заглушити молода рослина. А на штамбових рослинах необхідно протягом усього вегетаційного періоду видаляти всі проростають бруньки і пагони безпосередньо на штамбі. У нещеплених видів чагарників пристовбурних коло потрібно очищати від зайвої порослі, даючи можливість рослині розвиватися на повну силу. Це відноситься до бузку, ірге, калині звичайної.
  4. Стрижка живоплотів. Головне в перші роки після посадки чагарнику добитися хорошого розгалуження від самого заснування куща. А сформовану живопліт підстригають ранньою весною і до закінчення росту пагонів, надаючи потрібну форму.
  5. Обрізка відцвілих суцвіть здійснюється не тільки в декоративних цілях, але і для продовження цвітіння (спірея японська, Бумальда, Білларда, троянди).
  6. Обрізка чагарників. Чагарники, у яких квіткові бруньки закладаються на пагонах поточного року, обрізають ранньою весною на 1 / 2 або 3 / 4 довжини і одночасно видаляють загущені гілки. Це чагарники - горобинник, гортензії, спірея Білларда, Дугласа, японська. Ці види цвітуть у другій половині літа і восени. Інша група чагарників цвіте рано навесні або на початку літа на торішніх приростах. У цю групу входять форзиція, бузок, дейція, спірея вангутта, спірея дуброво, спірея ніпонська і сіра, бузок звичайна, калина, сніжноягідник. Такі чагарники обрізають одразу після цвітіння, тим самим, даючи рослині можливість до осені закласти квіткові бруньки на відрослих пагонах.

Захист від хвороб і шкідників - Рання весна (березень, квітень) - профілактична обаботка медьсодержащих фунгіцидом (бордоська суміш 3%, мідний купорос 3%, блу бордо) - період набрякання бруньок. Повторна обробка 1% розчином однієї з вищеназваних сумішей після цвітіння.

Побілка стовбурів дерев гашеної вапном або спеціальною фарбою в жовтні і березні (від сонячних опіків, знищення шкідників на стовбурах).

Сплячі стадії шкідників (початок квітня) можна знищити за допомогою препарату ДНОК (але він досить токсичний і дозволений в промислових садах) або Препарат 30В по набухають бруньки.

У весняно-літній період обприскування проводити за фактом обнаруживания шкідників (гусениця, попелиця, кліщ і т.д.) інсектицидами і акарицидами - (Конфідор Максі, золон, БІ-58, сірка колоїдна, Актеллік, Актара). Обприскувати ввечері в суху безвітряну погоду в масці і рукавичках - за 30 днів до планованого збору врожаю (дивись на упаковці). Від хвороб використовуються фунгіциди (хорус, топаз, ридоміл), медьсодержащих фунгіциди (бордоська суміш 1%, блу бордо, мідний купорос 1%) дуже ефективні проти загнивання бутонів.

Якщо виявлено невелике вогнище ураження - ручним способом видалити хворе листя і утилізувати за межами дільниці, шкідників тим же способом знищити. Спостерігати за станом рослини наступні дні.

Хвойники при наявності кліща обробити сіркою колоїдної або актеллик.

Добриво: внесення комплексного добрива (NPK + мікроелементи) під всі рослини - квітень, повторити в червні; в серпні внести осіннє добриво для підвищення зимо-і морозостійкістю. Для хвойників додатково внести в травні добриво «від пожовтіння хвої» з мікроелементами. До того ж зараз на ринку добрив є спеціально збалансовані добрива для окремих груп рослин (для троянд, рододендронів, хвойників і т.д.) - їх дуже зручно і практично застосовувати, тому що всі потрібні елементи для цих груп уже враховані і не вимагають додаткових витрат.

Укриття на зиму проводити після пониження температури до -0, - 2 0С.


  • Газон
  • Догляд за деревами і чагарниками

<< Назад