Створення моносадом

Моносад - це сад одного виду рослин. Але я б віднесла до моносадом і композиції в межах одного роду рослин, так як з них можна створювати дуже цікаві як окремі частини саду так і весь сад цілком. Якщо відштовхуватися від моносад в первісному його тлумаченні, то це можуть бути сади тюльпанів різних сортів або чистосортні посадки (тюльпанаріі), сад троянд (розарії), бузку (сиренгарій) і т.д. Зараз виведено безліч декоративних форм у межах одного виду - і дані «плоди» вітчизняної та зарубіжної селекції можна використовувати для створення моносадом. Розглянемо, які рослини можна підібрати, щоб створити моносад на прикладі клена:

Сад кленів можна створити в межах роду клен (ACER) - рід налічує близько 120 видів, багато хто з яких вдало ростуть і розвиваються в умовах середньої смуги. Ось деякі з кленів, які адаптовані до наших умов і мають високі декоративні показники - клен гостролистий (Acer platanoides L.), клен польовий (Acer campestre L), клен цукровий (Acer saccharum Marsh.), Клен ложноплатановий (Acer pseudoplatanus L). , клен Гиннала (Acer ginnala Maxim), клен сріблястий (Acer saccharinum L)., клен ясенелістий (Acer negundo L.). Всі перераховані вище клени мають гарні листи, цікавий габітус, що дозволяє з них створити досить таки контрастні і надзвичайно красиві композиції. А також сад кленів можна створити в межах виду, використовуючи його декоративні форми. Розглянемо вид - клен гостролистий (Acer platanoides L.): має багато декоративних форм, що розрізняються за забарвленням і формою листя, характером і формою крони, особливостям росту, ось деякі з них: 'Golden Globe', що представляє собою дерево із золотистою листям і кулястої кроною, 'Columnare' - молоді рослини суворо колоновидні, з віком стають більш ажурними, конічними; гілки спрямовані вгору, короткі пагони; «globosa» - з щільною кулястою кроною і повільним зростанням, її прищеплюють на основний вид як в штамб, так і в кореневу шийку, чим досягається оригінальний Кустовидное вигляд; «palmatifida» - ефектна форма з темно-зеленими, роздільними дощенту листям; 'Crimson King' - форма крони дуже схожа на типовий клен гостролистий, а от листя мають насичено-пурпурову, майже чорне забарвлення протягом усього сезону; 'Crimson Sentry' - листя 5-пальчасто-лопатеві, раннє розпускання в кінці квітня; ярок-червоні; восени надзвичайно декоративні, з жовтня по листопад, не настільки темні, як у сорту 'Crimson King'; 'Deborah'- листя п'яти-або семілопастние близько 15 см завдовжки і 20 см шириною. При розпусканні вони блискучі, мають пурпурово-червоне забарвлення зверху і темно-зелену знизу, потім зеленіють, стаючи коричнево-зеленими, а восени стають жовто-оранжевими. 'Drummondii' Листя з широкою нерівномірної смугою кремового кольору, рожеві при розпусканні, невеликого розміру. Крона його красива, широкопірамідальну в молодості, а потім округла. Це ще не всі декоративні форми клена гостролистого, які можна зустріти на нашому ринку рослин, але вже можна зробити висновок, що навіть з перерахованих вище декоративних форм можна створити карколомний моносад клена гостролистого!!

За цим принципом можна висадити сад сосен, ялин, магнолій, верб, спирей та багато іншого - і у виборі та підборі асортименту ми Вам із задоволенням допоможемо. Не варто обмежуватися тільки стандартними розарію, сірінгіраріямі, ірідаріямі - ми зможемо зробити Ваш сад індивідуальним і красивим.

 

 

Этот текст можно не удалять!!!! Блок, отмеченный штриховой линией, предназначен для вставки маленьких картинок. В галерее будут отображаться только те картинки, которые находятся в этом блоке