Квітники

Технологія пристрою квітників

Вибираємо розсаду
Прикро, коли рослини в клумбі, замість того щоб радувати око вже в перший рік після посадки гине. Причини можуть бути різними. Якщо квіткова композиція спланована правильно, то найперша причина погана розсада. Якісний посадковий матеріал - основа основ краси і здоров'я вашого квітника.

Але навіть гарний посадковий матеріал може погубити неправильна посадка.

Якщо ви тільки освоюєте нову ділянку, розбити клумби не складе особливих труднощів. Трохи складніша ситуація, коли їх доводитися розташовувати на місці старого газону. Тут не можна помилятися, адже нам доведеться знімати дерен у місці розбивки квітника. Тому перед початком робіт необхідно ще раз переконатися у правильності вибору форми і розмірів клумби.

Намічаємо контури квітника
Садовим шлангом або мотузкою позначаємо контури відповідно до плану квітника. Тепер можна подивитися на нього ще раз, бажано зверху, наприклад, з вікон другого поверху і переконатися в правильності вибору форми і розміру. При необхідності внести поправки на цьому етапі не складе труднощів.

 


 
 

 
Підготуємо грунт
 
Коли обриси клумби візьмуть потрібний вид, відзначаємо їх за допомогою піску, гострою лопатою прорізаємо дерен по всьому контуру клумби. Потім знімемо дерен і ретельно перекопаємо землю. Якщо грунт на місці клумби не дуже хороша, доведеться її витягти на глибину приблизно 30 см., і замінити на спеціально приготовлену посадкову суміш.

 

   

Оформляємо кордону квітника  
Викопуємо канавку по краю квітника і встановлюємо обраний бордюр або відбортовку так, щоб край трохи виступав над поверхнею землі.

 
 

 

 

  
Для запобігання зростанню бур'янів  
Поверхня клумби застеляємо геотекстилем. Пропускаючи воду й повітря до коріння рослин, ландшафтна тканина запобігатиме росту бур'янів, і дозволить розсаді швидше прижитися і рушити в ріст. Після того як квіти почнуть розростатися, тканину доведеться видалити.

 

 

 
 
Відповідно до виробленого плану  
Розставляємо рослини по поверхні квітника і при необхідності коректуємо місце розташування деяких екземплярів, міняючи їх місцями.

 

  
 

 

 
 
 

Садимо рослини  
Приблизно за півгодини до посадки рясно поливаємо рослини. Витягаємо їх з горщиків, уважно оглядаючи кожну рослину. Якщо коріння сплуталися, акуратно їх розправляємо і зайві видаляємо (ті, які обплітають кореневий кому зовні). Робимо в геотекстиль хрестоподібні надрізи по місцях висадки, викопуємо лунки відповідних розмірів і поміщаємо в них рослини. Ущільнюємо грунт навколо коренів, щоб видалити повітря.


  

Останні штрихи
Засипаємо поверхню тканини і місця посадок рівним шаром мульчирующего матеріалу і ретельно поливаємо всю клумбу.

 

 

 

  

 

 

 
Будь-яка краса вимагає догляду

При всій різноманітності індивідуальних потреб трав'янистих рослин є ряд заходів щодо догляду, важливих майже для всіх. Щоб рослини краще приживалися, цвіли і розвивалися їх необхідно поливати і підгодовувати спеціальними добривами. Мульчування завадить росту бур'янів і допоможе зберегти вологу в грунті. Занадто розрослися або втратили вигляд екземпляри необхідно поділити і посадити заново. При нападі шкідників приймати відповідні заходи.

Розрізняються квітники за багаторічними або однорічним квітучим рослинам. Квітники з багаторічників складаються з різних за часом цвітіння рослин, завдяки яким відбувається безперервний перехід кольору від однієї частини квітника до іншої. Квітники з однолітніх рослин мають більш яскравий і святковий вигляд, на відміну від багаторічних. Як правило, вони займають самі видні фасадні місця в саду. Ці квітники прості в догляді, але вимагають щорічної посадки в клумби.